Leaderbord

Resultat från Golfveckan i Alicante, 23-30 mars 2020

NamnKlubbGolf-IDHcpDag1Dag2Dag3Dag1-3Dag4Dag5Dag1-5
Jeanette WessborgChalmers611003-04023,0
Michael NordqvistChalmers540614-03418,0
Maj CarlströmS:t Jörgen Park471114-01030.3
Gert PeterssonS:t Jörgen Park500911-01024.5
Annika OlaussonTjörn490522-01235.6
Gunnar OlaussonTjörn460823-02527.3
Johnny BräckStenungsund540826-03014.4
Ann-Christine ForsströmS:t Jörgen Park511104-03736,0
Bengt ForsströmS:t Jörgen Park480522-04433.6
Bengt HallbergStenungsund580204-04011.8
Anders LienMölndal531104-00818.9
Sune KarlssonEkarnas561217-03011,5
Lars BengtssonBorås480302-04014,6
Birgit BlomgrenLidköping500130-01227,5
Gösta BlomgrenLidköping451013-01019,5
Birgit AnderssonLidköping540105-00923,5
Claes AnderssonLidköping510917-01222,3
Lisbeth SvenssonTjörn500705-01432,4
Arne GustavssonTjörn470420-01920,3

Närmast hål;

Gilla Golfportalen och Gilla Golftravel på Facebook!

golfresa till mallorca     

Resultat från Golfveckan i Alicante, 3-10 november 2019

NamnOrtDag 1Dag 2Dag 3Dag 1-3Dag 5Totalt
Hans AnderssonGråbo88868125587342
Lisbeth AnderssonGråbo79938726977346
Britt KarlssonHenån96947626691357
Britt PlomgrenMölnlycke82788424476320
Inger LarssonMölnlycke939610129092382
Mona BodinVarekil89809326284346
Thorleif JosefssonHälleviksstrand105927827577352
Stina DahlHälleviksstrand120120120360Ingen scoreIngen score
Magnus HasselqvistLindome77757722981310
Adrian LöfgrenKungsbacka82718623993332
Göran KarlssonKållered871028127086356
Thomas NilssonVästra Frölunda91777824679325
Erik PålssonGöteborg90988727589364
Christer DaunLindome83977625686342
Ulla-Karin ArnoldssonFalkenberg90
798325275327
Kent IvarssonFalkenberg81869125892350
Gisela JörgensenGöteborg107112101322
102424
John JörgensenGöteborg98979829398391
Margareta FloodGöteborg83838625486340
Maj-Lis WahlgrenGöteborg102938427994373
Karl-Olof WahlgrenGöteborg74858624585330
Lars NyströmLindome89888526280342
Eva NyströmLindome86908125792349
Elisabeth SandinKållered85818324980329
Bengt AskmarKållered79838224471315
Christina LarzeniusBohus-Björkö86878425790347
Gunnel Eriksson DanielssonPartille92819626980349
Jan LefdalVästra Frölunda84848225082332
Christian SkårforsGöteborg979092279Ingen scoreIngen score
Peter SkårforsVallda78858324675321
Ari ÖstermanUddevalla84778624783330
Laila ÖstermanUddevalla78807323182313
Bengt HallbergStenungsund91808525676330
Anders LienGöteborg83777324373316
Jan-Olof KarlssonJörlanda89898626482346
Inger KarlssonJörlanda88888526189350
Bodil DoverhagMölnlycke78768624081321
Christer DoverhagMölnlycke78828024078318
Elisabet SandströmKållered78797823580315
Hans JerverénGöteborg82798324477321

Närmast hål;
Söndag, Kent Ivarsson (10,20) | Måndag, John Jörgensen (2,91) | Onsdag, Christian Skårfors (2,31) | Torsdag Margareta Flood (10,73) | Fredag (ingen greenträff)

Resultat från Golfveckan i Marbella, 8-15 mars 2019

SpelareHemmaklubbDag 1Dag 2Dag 3Dag 5Totalt
Lars GustafssonHulta GK77918680334
Ola HermanssonBacka Säteri IF77878385332
Anders LienMölndals GK78867676316
Bengt HallbergStenungsunds GK79847577315
Lotta EgerzonEkarnas GK81858285333
Lars-Göran KarlssonHerrljunga GK82968286346
Folke KarlssonHulta GK83878080330
Olof MelinDelsjöns GK83899080342
Arne JäderHulta GK84988985356
Hans AnderssonBillingens GK84927885339
Ove ErikssonLidköpings GK85838689343
Kenneth KarlssonHerrljunga GK85948269330
Ronny GustavssonHulta GK85878083332
Gunilla FribergHerrljunga GK
85938385346
Sture DamgrenHerrljunga GK86908583344
Håkan ThoressonEkarnas GK87878680340
Anders AnderssonHulta GK88848080332
Jan GustavssonHulta GK88908084342
Thomas SiesingHulta GK88939295368
K-G LarsssonHulta GK89918692358
Bengt JandlerBillingens GK90858484343
Bengt JohnssonBredareds GK91849590360
Jan LarssonHulta GK91949394372
Börje AnderssonHulta GK92968999376
Kjell AnderssonHulta GK93877571326
Roland ParnevingHulta GK93998771350
Erik KarlenBillingens GK94959586370
Erik PålssonTorrekulla GK94889689367
Kent FribergHerrljunga GK99907879346
Janne ErikssonHulta GK1061029487389
Ingrid MelinDelsjöns GK108999986392